« Startuj z Osiek-Net «  
 
 
Szukaj w internecie  
 
 
Komunikatory
 
 
Gadu-Gadu 7.0

3,58 MB

Nowe GG posiada nowy wygląd oraz odświeżone logo (popularne słoneczko).
Najważniejsze funkcje nowego GG to:
- rozmowy audio i video (przesyłanie i odbiór obrazu wideo - w tym np. możliwość prowadzenia wideokonferencji)
- przesyłanie i odbiór dźwięku (rozmowy głosowe PCtoPC)
- nowe emotikonki (tzw. buźki)
- nowy interfejs graficzny (tzw. skórka)
- poprawione przesyłanie plików z poziomu GG
- avatary
- wysyłanie wiadomości e-mail z poziomu GG
- integracja z portalem społeczności internetowej Generacja Gadu-Gadu (generacja.gadu-gadu.pl )
- rozbudowany system zarządzania kontaktami
- możliwość sprawdzenia nadawcy w katalogu publicznym jeszcze przed otwarciem okna rozmowy
licencja
system
producent
Freeware
Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Gadu-Gadu Sp. z o.o.
 
 
Gadu-Gadu 6.1

1,46 MB

Umożliwia wszechstronną komunikację w Internecie. Pozwala, podobnie jak ICQ, na przesyłanie wiadomości pomiędzy użytkownikami w Internecie, oraz na wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych (SMS) do posiadaczy telefonów komórkowych. Program został wyposażony również w funkcje komunikacji głosowej. Sporą atrakcją w Gadu-Gadu jest bogaty zestaw emotikonów.
licencja
system
producent
Freeware
Windows 95/98/ME/NT/2K/XP
Gadu-Gadu Sp. z o.o.
 
 
Tlen 5.50.2.1

1,5 MB

Jeden z lepszych polskich komunikatorów internetowych. Zarejestrowany użytkownik otrzymuje konto w systemie Tlen.pl, które umożliwia korzystanie z komunikatora Tlen.pl z prostym adresem (np. login@tlen.pl) zamiast numeru (np. 435697). Otrzymujemy także konto mailowe o pojemności skrzynki 1 GB. Aplikacja obsługuje komunikację z użytkownikami systemu Tlen oraz konkurencyjnego Gadu-Gadu. Dużą zaletą komunikatora jest możliwość prowadzenia rozmów głosowych, których jakość jest wyjątkowo dobra. Wysyłanie wiadomości tekstowych SMS obejmuje 3 sieci komórkowe.
licencja
system
producent
Freeware
Windows 95/98/ME/NT/2K/XP
MediaOne Sp. z o.o.
 
 
WPKontakt Full 3.1.2

3,79 MB

Popularny komunikator internetowy, firmowany przez portal Wirtualna Polska. Aplikacja wypada niezwykle pozytywnie w porównaniu z innymi polskimi komunikatorami (Gadu-Gadu, Tlen), bowiem posiada szereg dodatkowych i niestandardowych funkcji. Oprócz prowadzenia rozmów w trybie tekstowym i audio-wideo (w sieciach WPKontakt, Gadu-Gadu oraz ICQ), utrzymywania kontaktów na serwerze oraz sprawdzania poczty elektronicznej, aplikacja umożliwia dodawanie zdjęć i rozbudowanych opisów do listy kontaktów, wysyłanie SMSów, modyfikację wyglądu interfejsu, przesyłanie plików, syntezę mowy. Jako atut programu należy wymienić przechowywanie na dysku danych osobistych użytkowników w formie zaszyfrowanej.
licencja
system
producent
Freeware
Windows 95/98/ME/NT/2K/XP
Wirtualna Polska
 
 
Miranda IM 0.4.0.1

211,38 KB

Darmowy, szybki, oszczędny i wyjątkowo elastyczny komunikator internetowy. Największą zaletą Mirandy jest możliwość komunikowania się z innymi programami tego typu (ICQ, AIM, MSN, Jabber, Yahoo, Gadu-Gadu, Tlen, Netsend i inne). Aplikacja obsługuje protokół IRC. Na stronie domowej programu znajdziemy ponad 230 darmowych wtyczek, które umożliwiają rozbudowę programu o nowe opcje. Dostępne są również skórki, dzięki którym można całkowicie zmienić wygląd swojego komunikatora.
licencja
system
producent
Freeware
Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Miranda IM Project
 
 
Skype 1.3.0.67

7,24 MB

Skype to forma telefonu internetowego pozwalającego na prowadzenie rozmów głosowych z innymi użytkownikami programu rozmieszczonymi na całym Świecie. Aplikacja wykorzystuje w tym celu zaawansowaną technologię peer-to-peer, która współpracuje z praktycznie każdą zaporą ogniową i routerem bez potrzeby dodatkowej konfiguracji . Głównymi zaletami programu są: łatwa instalacja, prosty i intuicyjny interfejs, bardzo dobra jakość dźwięku oraz wysoki poziom bezpieczeństwa (dane z głosem są przesyłane w zaszyfrowanych pakietach).
Oprócz połączeń pomiędzy komunikatorami można wykupić również opcję telefonowania na numery stacjonarne w wybranych krajach. W programie dostępny jest funkcjonalny katalog publiczny, który umożliwia szybkie odnalezienie znajomych. Do katalogu każdy użytkownik może dodać swój szczegółowy profil wraz ze zdjęciem (tworzenie Avatarów). Program posiada polską wersję językową
licencja
system
producent
Freeware
Windows 2000/XP
Skype Ltd.
 
 
Yahoo! Messenger 7.0.0.437

8,24 MB

Komunikator internetowy firmowany przez jeden z najpopularniejszych amerykańskich portali Yahoo!. Aplikacja posiada wszystkie cechy niezbędne dla dobrego komunikatora: rozmowy tekstowe, głosowe i video, listy kontaktów (synchronizowane z Yahoo! Adress Book) oraz bogaty zbiór emotikonów i dodatków. Dodatkowo każdy użytkownik może zagrać ze znajomymi w mini gry oferowane przez portal Yahoo!, stworzyć własnego Avatara (rysunkowego, wirtualnego człowieka, który będzie najlepiej reprezentował użytkownika w kontaktach z innymi) oraz korzystać z Audibles (mówiące rysunkowe postacie).
licencja
system
producent
Freeware
Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Yahoo! Inc.

 

 
 

   
 
   
       
    ® copyright by Osiek-Net GeGat - projektowanie stron