« Startuj z Osiek-Net «  
 
 
Szukaj w internecie  
 
 
Przeglądarki Internetowe
 
 
Internet Explorer 6.0 PL

73,55 MB

Pełna wersja najnowszej przeglądarki Internet Explorer 6.0 PL uzupełniona o łatki poprawiające jej bezpieczeństwo. W stosunku do pprzedniej wersji przeglądarki IE została uzupełniona przede wszystkim o funkcje dotyczące ochrony prywatności użytkownika: funkcja P3P (Platform for Privacy Preferences) służy do kontroli plików cookies, a technologia Content Advisor umożliwia użytkownikowi określenie, które strony mogą być otwierane przez przeglądarkę. Ponadto rozszerzono system zabezpieczeń o 128-bitowy klucz szyfrujący i wprowadzono Image Toolbar, Auto Image Resize oraz Media Bar. Image Toolbar to pasek narzędzi, który pojawia się automatycznie po najechaniu kursora na grafikę znajdującą się na stronie WWW. Umożliwia on np. wysłanie danego pliku graficznego pocztą elektroniczną. Auto Image Resize dopasowuje wielkość grafiki do rozmiarów okna przeglądarki. Media Bar jest zintegrowanym z przeglądarką Windows Media Playerem, umoż liwiającym odtwarzanie z poziomu Explorera animacji oraz plików dźwiękowych.
licencja
system
producent
Freeware
Windows 98/ME/NT/2K/XP
Microsoft Corp
 
 
Mozilla 1.7.12 RC

11,48 MB

Kolejne, pełne wydanie darmowej i coraz popularniejszej przeglądarki, która powstała przy ścisłej współpracy z producentami Netscape'a. Mozilla posiada dopracowany graficznie, czytelny interfejs użytkownika. Program rozpowszechniany jest na zasadzie open-source. W skład pakietu programów dystrybuowanych razem z przeglądarką wchodzą między innymi klient poczty i grup dyskusyjnych, klient IRC oraz edytor HTML. W serii 1.7 wprowadzono liczne poprawki i usprawnienia: poprawiono działanie blokady okienek pop-up, wprowadzano natychmiastowe przenoszenie pobieranych plików do docelowego katalogu po wskazaniu go przez użytkownika, umożliwiono aktywację opcji Smooth Scrolling z poziomu interfejsu, Najnowszy klient poczty dostarczany razem z Mozillą lepiej synchronizuje się z urządzeniami przenośnymi, wspiera IMAP IDLE oraz autentykację MSN Authentication i Secure Password Authentication za pomocą SSPI NTLM dla kont SMTP i POP3. Poprawiono znacznie szybkość pobierania, wysyłania i przeglądania wiadomości. Od tego wydania klient poczty będzie umożliwiał tworzenie wielu tożsamości dla jednego konta pocztowego. Wprowadzono również kilka drobnych usprawnień (możliwość edycji kontaktów w formacie Nazwisko, Imię czy przechodzenie za pomocą strzałek pomiędzy polami DO, DW i UDW). ChatZilla doczekała się raczej kosmetycznych zmian - poprawiono wyświetlanie czcionek, obsługę dźwięków oraz obsługę daty.
licencja
system
producent
Freeware
Windows 98/ME/NT/2K/XP
Mozilla.org
 
 
Mozilla Firefox 1.0.6 PL

5,24 MB

Najnowsze wydanie popularnego programu do przeglądania stron WWW. Użytkownicy mają do dyspozycji szybką i bezpieczną przeglądarkę, umożliwiającą otwieranie kolejnych okien w zakładkach, z wbudowaną blokadą okienek pop-up i mechanizmem wyszukiwawczym. FireFox został również wyposażony w prostego menadżera pobierania plików, który pozwala szybciej i efektywniej wykorzystać łącze internetowe. Funkcjonalność przeglądarki można bardzo łatwo rozszerzyć dzięki dostępnym wtyczkom i dodatkom. Program w języku polskim.
licencja
system
producent
Freeware
Windows 98/ME/NT/2K/XP
Mozilla.org
 
 
Netscape 8.0.3.3

297,1 KB

Finalne wydanie znakomitej przeglądarki internetowej znanej wielu użytkownikom. Najnowsza wersja zawiera jeszcze więcej opcji bezpieczeństwa i ułatwień w przeglądaniu stron internetowych. Program korzysta z dwóch niezależnych silników. Wbudowane opcje to m.in. przeglądanie zakładkowe, blokowanie wyskakujących okienek, ochrona prywatności, zaawansowane opcje konfiguracji przeglądania i zapisywanie ustawień.
licencja
system
producent
Freeware
Windows 98/ME/NT/2K/XP
Netscape Communications Corp.
 
 
Opera 8.0 PL

3,64 MB

Najnowsze polskie wydanie bardzo popularnej przeglądarki stron internetowych. W porównaniu z serią 7 program zawiera kilka ciekawych, nowych rozwiązań - m.in. szybsze działanie i znów ładniejszy, poprawiony interfejs (zrekonstruowano zawartość menu głównego), zwiększona funkcjonalność paneli bocznych. W nowym programie znalazły się też wszystkie najlepsze cechy poprzednich wydań - użytkownik ma możliwość dostosowania belki programu do swoich potrzeb (Personal Bar), również może wybrać czy chce rozpoczynać pracę z programem w trybie jednego okna lub wielu okien. Opera obsługuje kaskadowe arkusze stylów, aplety Java, JavaScript SSL i TSL oraz częściowo DOM. Program instalalacyjny obejmuje przeglądarkę w języku polskim bez Javy.
licencja
system
producent
Adware
Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Opera Software

 

 
 

   
 
   
       
    ® copyright by Osiek-Net GeGat - projektowanie stron